Husinecké letní kino - PŘEDPREMIÉRA filmu ČT: "JAN HUS"

Jan Hus v exklusivní předpremiéře pro Husinec

V předpremiéře bude třetí díl filmové trilogie Jan Hus promítnut v místě Husova rodiště, ve venkovních prostorách ZŠ Mistra Jana Husa dne 23. května od 21.00 hod. za účasti režiséra Jiřího Svobody.

Vstup zdarma...místa bude dost pro všechny (MOKRÁ VARIANTA - KULTURNÍ DŮM HUSINEC)

http://www.csfd.cz/film/372829-jan-hus/zajimavosti/?type=film

Třídílný televizní film o Janu Husovi je jedním z největších televizních projektů současné České televize nejen svou náročností, ale především svým významem. Spisovatelka Eva Kantůrková vede diváky příběhem mistra Jana Husa od počátku XV. století až ke Kostnické hranici. Betlémský kazatel, jehož názory byly pro věřící nadějí i jistotou víry v Boha, nedokázal popřít sám sebe. Nemohl odvolat, co nekázal a nemohl odvolat ani to, co kázal. Byl pro církevní moc příliš nebezpečný. A proti církevní moci byli bezmocní i králové. 6. července 1415 vzplála hranice, na níž byl ke kůlu přivázán Jan Hus. Muž, který zemřel v ohni, protože žil v pravdě. Muž, kterého církev ukrutnou smrtí umlčela, aby jej lidé citovali i po šesti stech letech. 

Režie: Jiří Svoboda, Scénář: Eva Kantůrková, Dramaturgie: Marča Arichteva, Jan Maxa, Hlavní kameraman: Vladimír Smutný, Hudba: Michael Kocáb, Střih: Jan Mattlach, Kreativní producent: Jan Maxa

Hrají: Matěj Hádek, Milan Kňažko, Vladimír Javorský, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jan Dolanský a další

Fotogalerie