pohádka Šíleně prolhaná princezna

Šíleně prolhaná princezna z Netolic do Husince málem vůbec nedojela....

Městský úřad v Husinci pořádal v neděli 11.listopadu 2007 v sále místního kulturního domu představení Spolku divadelních ochotníků TYL Netolice. Byla to pohádka od Pavla Gryma "Šíleně prolhaná princezna".

Jak by to mělo podle tradice správně být, nepřijel tentokrát Martin na bílém koni, ale přiřítil se na divokém oři-Prachaticko zasáhla na svátek Martina odpoledne nebývale silná sněhová bouře. A v ní se vydali ochotníci z Netolic na cestu do Husince....
Je zbytečné spekulovat o tom, co by bylo kdyby..., ale pravdou je, že na silnici před Hracholuskami podjel jejich autobus padající vzrostlou borovici. Kmen naštěstí spadl až za autobus a větve "jen" ulámaly větráky na střeše. A tak po krátkém zastavení kvůli zjišťování škody a nahlášení události mohl řidič se svým "pohádkovým nákladem" pokračovat v cestě...

Úlek všichni zdárně překonali a Grymova pohádka slavila mezi více než sedmdesáti diváky z Husince i okolí velký úspěch. Přestože princezna i ostatní účinkující v této hře patří k mládí zhruba pětatřicetičlenného kolektivu, podali všichni velice dobrý výkon.Spokojen byl i režisér Miroslav Mikeš, podle jehož slov se věk netolických herců pohybuje v obdivuhodném rozmezí 8 - 78roků!
O tom,že jsou jejich představení oblíbená a tudíž vyhledávaná, ukazují další čtyři vystoupení, která jsou naplánovaná ještě do konce letošního roku.
A výhled do další, již sedmnácté sezóny?
"Šíleně prolhaná princezna se opět polepší již 5. ledna 2008 ve Strunkovicích, začali jsme zkoušet nový titul a další připravujeme," pochlubil se režisér Mikeš. Tradiční zámeckou premiéru "doma" na Kratochvíli chystají nadšení členové ochotnického spolku Tyl na poslední červnový víkend. Přejme jim proto do jejich záslužné a zajímavé činnosti nejen co nejvíc radosti v hledišti i na jevišti, ale také nezbytnou přízeň počasí!

Zdraví Vás Hana N.

Souborové přílohy ke stažení